April 25, 2024
AD-60P

Zarówno pacjenci, jak i rynek medyczny, już od jakiegoś czasu wymagają od stomatologów prowadzenia procesu leczenia według najwyższych standardów. To mobilizuje właścicieli praktyk do wprowadzania nowych technologii i rozwiązań diagnostycznych. Trudno wyobrazić sobie współczesny gabinet stomatologiczny bez sprzętu RTG. Oczywiście jest możliwe kierowanie pacjentów na badania RTG do innych placówek, pozostając jedynie przy prowadzeniu procesu leczenia, jednak tak funkcjonujących gabinetów jest obecnie coraz mniej. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając sprzęt RTG do gabinetu stomatologicznego?

Określ swoje potrzeby
Przede wszystkim wybierając jakikolwiek sprzęt do swojego gabinetu, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Dzisiaj wybór wszelkich urządzeń jest bardzo duży, a sprzęty stomatologiczne nie należą do najtańszych. Zatem wiele zależy od tego, czym stomatolodzy w danej praktyce się zajmują i jakiego leczenia się podejmują.

Sposób montażu
Wybierając urządzenie RTG (aparat rtg stomatologiczny), zanim zajmiemy się danymi technicznymi, powinniśmy zwrócić uwagę na praktyczne możliwości montażu różnych urządzeń tego typu. Niektóre wieszamy na ścianie, inne mocujemy do unitu, jeszcze inne są wyposażone w jezdny wózek.

Rodzaje urządzeń RTG dla stomatologii
Na rynku mamy naprawdę sporo urządzeń RTG dla gabinetów stomatologicznych. Warto wymienić, chociaż kilka z nich. Jednym z często wybieranych urządzeń tego typu jest wewnątrzustny aparat służący do RTG punktowego. Umożliwia on wykonywanie zdjęć pojedynczych zębów zgryzowych oraz zgryzowo-skrzydłowych. Jego lekka konstrukcja sprawia, że jest to urządzenie bardzo stabilne, ale i precyzyjne. Urządzenie takie jest też zwykle bardzo poręczne. Zobacz więcej